Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Yaz Mevsimi Hakkında Kompozisyon,Kısa Yazı,Makale Örnekleri
#1

Yaz ayları özellikle öğrenciler için çok daha anlamlı olan, gerek tatil gerekse de ihtiyaçların karşılanmasına yönelik bir dinlenme dönemi şeklinde ifade edilebilir. Bu dönemde havaların ısınmasıyla birlikte pek çok insan yılın tüm yorgunluğunu üzerinden atmak için tatile yönelmekte, yalnız ya da ailesiyle birlikte güzel vakit geçirmektedir.

Yaz mevsiminde bahar aylarından itibaren canlanmaya başlayan doğanın iyice şahlandığını ve çok daha güzel bir görüntü sergilediğini görüyoruz. Yıl içerisinde mevsimine ait olmadan tükettiğimiz pek çok sebze ve meyveyi çok daha taze ve sağlıklı bir şekilde tüketebiliyoruz. Yine insanların yıl içerisinde kendilerine ayıramadıkları vakitleri yaz dönemlerinde çok daha rahat ayırabilmesi dikkat çekiyor.

Yaz Mesvimi ve Getirdikleri
İster iş ister eğitim amaçlı olsun, tüm yıl ve özellikle soğuk kış günlerinden sonra insanlar daha rahat hareket etmek ve daha mutlu olabilmek için yaz aylarının gelişini dört gözle bekliyor. Bugün ihtiyaç duyduğumuz pek çok şeye yaz aylarında çok daha rahat ulaşırken aynı zamanda sevdiğimiz ve görmek istediğimiz insanlarla da daha rahat iletişim kurabiliyoruz. Bu durumun temel sebebi ise yaz döneminde insanların kendileri ile daha fazla ilgilenmesi ve vakit ayırmasıdır.

Öğrenciler boyutunda incelediğimizde ise sonbahar aylarında başlayan eğitim döneminin ilkbaharın son günlerinde ve yazın ilk günlerinde son bulması, öğrencilerinde daha güzel bir tatil dönemi geçirmesini ve tüm yılın yorgunluğunu atarak huzulu bir şekilde dinlenmesini sağlıyor. Vücudun kış ayları boyunda yorgun düşmesi ve kasvetli havanın etkisinde olması yaz döneminde kendini yenileme şansı bulmasını sağlıyor.

Hiç kuşkusuz yaz ayları hepimiz için çok daha anlamlı ve hoş anıları barındırıyor. Tatili güzel bir şekilde geçirmek ve yeni döneme hazırlanmakta da üç aylık süre içerisinde yaz mevsiminin daha da anlam kazanmasını sağlıyor.
Bul
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi