Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Türkiye Hakkında Kompozisyon,Makale,Kısa Yazı Örnekleri
#1

Her insan için yaşadığı şehir ve ülkenin kendine has güzellikleri ve özel yönleri bulunmaktadır. Yaklaşık 1000 yıldan fazla süredir bu topraklarda farklı medeniyetler altında yaşayan gerek Anadolu’da gerekse de Türkiye sınırlarının dışında bulunan insanlar, Türkiye’nin güzel yönlerine özlem duymakta ve bu hasret ile yanıp tutuşmaktadır.

Bugün Avrupa ülkelerinin sahip olduğu güç ve potansiyel ile yaşam standartlarının bizden daha yüksek olduğu bilinen bir gerçektir. Ancak her ülkenin kendine özgü avantajlarıyla birlikte kötü yönleri de bulunmaktadır. Bu nedenle yaşadığımız toprakların kıymetini bilmeli ve onu daha güzel hale getirebilmek için çalışmalıyız.


Türkiye Hakkında Kompozisyon Örneği
Türkiye’nin başta sahip olduğu coğrafi konumu olmak üzere, binlerce yıllık bir geleneği taşıması, dünya üzerinde ilk yaşam alanlarından bazılarını içermesi ve kültürel zenginliği onu diğer pek çok medeniyetten ayıran en önemli özellik olarak görülebilir. Üstelik farklı isimlerle olsa da yüzlerce yıldır süre gelen bir geleneği devam ettiren ülkemiz, tüm yönleri ile eşsiz alanlara sahiptir.

Yedi coğrafi bölge altında ülkemize baktığımızda her bölgenin kendine has özellikleri ve yönleri olduğunu görebiliriz. Konumu itibariyle üç tarafı denizlerle çevrili olan Türkiye’de doğal yaşamı destekler ölçüde binlerce bitki ve hayvan türü de bulunmaktadır. Ayrıca topraklarımızın verimli alanlardan oluşması, su kaynaklarının yeterli görünmesi de Türkiye’nin cazip özellikleri arasında yer alıyor.

Yukarıda sayılı olan tüm yönleri ve güzellikleri ile ülkemize geniş bir çerçeveden baktığımızda onu, korumalı ve daha gelişmiş bir toplum – ülke haline getirebilmek için çalışmalıyız. Bir toplumu toplum yapan, bir bayrak altında yaşatan ülkenin tüm değerleri ile birlikte yaşamasına yardımcı olmalıyız.
Bul
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi