Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Trafik Haftası Hakkında Kompozisyon,Kısa Yazı Örnekleri
#1

Her yıl Mayıs ayının ilk cumartesi gününe denk gelen dönemde kutlanan ve etkinlikler düzenlenen trafik haftası, ülkemizde trafik ve trafikte yer alan araçlar konusunda toplumun bilinçlenmesini sağlayan en önemli etkinliklerden birisi olarak görülmektedir. Trafik, kara, deniz ya da hava taşıtlarının kendilerine özgü yöntem ve yollar üzerinde ilerlemesi şeklinde ifade edilmektedir.

Trafik problemlerinin giderilmesi konusunda başta Avrupa ülkeleri olmak üzere ülkemizinde dahil olduğu bir komisyon aracılığıyla potansiyel çözüm yolları üzerine tartışmalar yapılmakta, trafik konusunda yaşanan sorunların el birliği ile çözülmesi amaçlanmaktadır. Trafik haftası ya da Güven Haftası olarak da nitelendirebileceğimiz bu süreçte insanların bilinçlenmesi konusunda önemli çalışmalar gerçekleştirilmektedir.


Trafik Haftası ve Önemi
Türkiye’de diğer pek çok ülkede olduğu gibi trafik konusunda bilgilendirme çalışmaları yürüten ve trafik kazalarının önlenmesine yönelik çalışmalar yapan kurum ve kuruluşlar Trafik Güvenliği ve Eğitim Haftasında bu çalışmalarına ağırlık vermekte tüm basın ve yayın organlarında trafik kazalarının önlemesi, bilinçli olunması ve trafikte dikkat edilmesine yönelik bilgiler verilmektedir.

Her ne kadar yazılı ve görsel basın ile insanlara ulaşmak kolay olsa da belirli bir dönemi geçmiş kişiler için trafik bilincinin kazandırılması oldukça zor olacaktır. Ancak henüz, temel eğitimin alındığı çocukluk döneminden itibaren insanlara kazandırılacak bu bilinçlenme sayesinde trafik sorunlarına çözüm getirilmesi gelecek kuşakların trafik kuralları konusunda daha hassas olmasını sağlayacaktır.

Her ne kadar çoğunlukla kara trafiğini kullanıyor olsak da deniz ve hava taşımacılığının da kendine özgü kuralları bulunmaktadır. Trafik kazalarını, yaşanan ölümleri azaltmak için trafik haftasında düzenlenen tüm etkinliklere destek olmalı, çevremizde bulunan kişileri bilinçlendirmeli ve trafikte hata yapan kişileri açık bir dil ile uyarmalıyız.
Bul
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi