Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sivil Savunma Günü Hakkında Kısa Kompozisyon,Yazı Örneği
#1

Her yıl 28 Şubat tarihinde tüm yurt genelinde etkinlikler ile insanlara tanıtılmaya ve bilgi verilmeye çalışılan “Sivil Savunma Günü” toplumsal konularda bireyler arasında olan ilişkilerin neden daha sağlam olması gerektiğini ve olumsuz durumlar karşısında hangi müdahalelerin yapılacağını insanlara anlatmaya çalışmaktadır.

Sivil Savunma, tüm doğal afetler ve diğer olumsuz durumlara karşı toplumun tek bir güç olarak mücadele etmesi ve zorluklara karşı birlikte göğüs germesi olarak ifade edilebilir. Hiç kuşkusuz sivil savunmaya verilebilecek örnekler arasında ilk sırada yıllar önce Türk milletinin vermiş olduğu Kurtuluş Mücadelesi örnek gösterilebilir.Sivil Savunma Hakkında Kısa Bilgi
Toplumların kalkınabilmesi ve birlikte gelişebilmesi için el birliği ile birbirine destek olması gerekmektedir. Yaşadığımız toplumun yetişme biçimi, manevi algılarını düşündüğümüzde ise normal şartlar altında birbirine yardımcı olan, zor zamanlarda birlikte mücadele etme başarısını gösteren insanlar bulunmaktadır. Yukarıda verilen kurtuluş mücadelesi ele alındığında silahlı kuvvetler yanında hızla örgütlenen halkın sağladığı destek sayesinde işgal güçleri yurdumuzdan ve topraklarımızdan atılmıştır.

Sivil Savunma yaşanan tüm olumsuzluklara karşı el birliği ile mücadele etme ve tüm sorunları bir çatı altında hep birlikte çözme olarak ifade edilmektedir. Bu yaşanan doğal afetler olabileceği gibi herhangi bir konuda da olabilir. Her ne kadar olumsuz durum vurgusu yapıyor olsak da toplumun bir olarak başaramayacağı işler olmadığını düşünürsek olumlu durumlar içinde bu kavram geliştirilebilir.

Her yıl 28 Şubat tarihinde anılmakta olan bu özel günde tüm eğitim kurumlarında, sokaklarda, hem sivil hem de belirli bir mesleğe mensup olan insanlara bu günün anlam ve önemi anlatılmakta, topluluk alanlarında seminer ve konferanslar düzenlenmekte, olumsuz bir durum halinde toplumca neler yapabileceğimiz tartışılmaktadır.
Bul
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi