Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sabırlı Olmak Hakkında Kompozisyon,Kısa Yazı Örnekleri
#1

Sabır, bir insanın sahip olabileceği en özel ve en güzel erdemlerden birisidir. Bir tanımı ile ifade edildiğinde zor ya da olumsuz durumlar karşısında inancını ve mücadele azmini yitirmeden, oluşabilecek tüm problemlere karşı mücadele etmek ve sonuca ilerlemek şeklinde açıklanabilir. Sabırlı olan ve bunu bir davranış biçimi olarak gören kişilerin yaşamı boyunca başarılı olacağı kaçınılmaz bir gerçektir.

Günümüzde insanların beklentileri ve bunlara ulaşma hızları göz önüne alındığında hemen her şeyin sahibi olabildiğimizi ve bu şeyleri hızla tükettiğimizi görüyoruz. Yeni bir araba, ev ya da farklı istekler doğrultusunda karşıladığımız ihtiyaçlar gün geldiğinde daha üst isteklere yönelmekte ve sabırlı olan kişiler bu istekleri karşılayabilmektedir.Sabırlı Olmak Hakkında Kısa Bilgi
Geçmiş birikimler ve tecrübeler göz önüne alındığında sabırlı olmakla ilgili oldukça hoş bir söz söylenmiştir. Bu sözde “sabır acıdır, meyvesi tatlı” sabırlı olmanın ne denli zor ve kimi zaman çekilmez bir duruma geleceği vurgulanırken bunu başarabilen kişilerin bu süreç sonunda çok istedikleri ve arzuladıkları bir şeye ulaşılabileceği söylenmektedir.

Kimi zaman bir işe, bir nesneye ya da bir kişiye karşı haddinden fazla sabır göstermemiz gerekebilir. İnsanların sahip olduğu bu erdem, aynı zamanda büyük olayların oluşmasını engellemekte, insanların birbirleri ile rahatlıkla iletişim kurmasını sağlamaktadır. Sabırlı olan bireylerin, gelecek yaşamında da hem topluma faydalı bireyler yetiştirmesi hem de toplumsal konularda önemli roller üstlenmesi beklenmektedir.

Acele edilen her işte verilen yanlış kararlar, her zaman geri dönülebilecek nokta da olmayabilir. İşte tüm bu gerçekler ele alındığında insanların sabırlı olması ve bu erdemi diğer insanlara aşılaması toplumun el birliği ile çok daha hızlı kalkınmasına yardımcı olacaktır.
Bul
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi